Aikataulu

Lauantai 24.8.2019

klo 7.00 Katsastus alkaa A- ja B-luokat
klo 9.00 ensimmäinen kuljettaja reitille
klo 8.00 Katsastus alkaa C-luokat

Katsastuksen jälkeen pyörät suljettuun varikkoon ja lauantai iltana maaliintulon jälkeen pyörät suljettuun varikkoon. Kuljettajan keskeyttäessä ja aikoessa jatkaa seuraavana päivänä kilpailua on kuljettajan uusinta katsastettava pyörä endurosäännöt 061.6.2 mukaisesti.

Luokat: A, B 1. kierros 2. kierros 3. kierros
Lähtö AT 1 9.01  – 9.37
MK 1/4/7 Panssariprikaati 9.05  – 9.51 11.19 – 12.05 13.33 – 14.19
MK 2/5/8 Rudus / Vahvasora 9.51 – 10.39 12.05 – 12.53 14.19 – 14.55
MK 3/6/9 MotoJysky 10.31 – 11.17 12.45 – 13.31 14.59 – 15.45
AT 2/3 Kilpailukeskus 11.15 – 11.51 13.29 – 14.05
AT 4 Jarru kilpailukeskus 15:28 – 16.04
AT 5 Maali kilpailukeskus 15.48 – 16.24
Luokka: C 1. kierros 2. kierros
Lähtö AT 1 9.39 – 9.57
MK 1/4 Panssariprikaati 9.43 – 10.16 12.02 – 12.35
MK 2/5 Rudus / Vahvasora 10.34 – 11.07 12.53 – 13.25
MK 3/6 MotoJysky 11.16 – 11.46 13.35 – 14.05
AT 2 Kilpailukeskus 11.58 – 12.16
AT 3 Maali kilpailukeskus 14.07 – 14.25

C-  luokalla helpotettu siirtymä ennen ja jälkeen MK 3/6

Sunnuntai 25.8.2019

klo 7.00 Katsastus alkaa V40, V50 ja V60-luokat
klo 9.00 ensimmäinen kuljettaja reitille

Luokat: A, B 1. kierros 2. kierros 3. kierros
Lähtö AT 1 9.01  – 9.37
MK 1/4/7 Panssariprikaati 9.05  – 9.51 11.19 – 12.05 13.33 – 14.19
MK 2/5/8 Rudus / Vahvasora 9.51 – 10.39 12.05 – 12.53 14.19 – 14.55
MK 3/6/9 MotoJysky 10.31 – 11.17 12.45 – 13.31 14.59 – 15.45
AT 2/3 Kilpailukeskus 11.15 – 11.51 13.29 – 14.05
AT 4 Jarru kilpailukeskus 15:28 – 16.04
AT 5 Maali kilpailukeskus 15.48 – 16.24
Luokat: Vet 50 ja Vet 60 1. kierros 2. kierros
Lähtö AT 1 9.39 – 9.45
MK 1/4 Panssariprikaati 9.43 – 10.04 12.02 – 12.23
MK 2/5 Rudus / Vahvasora 10.34 – 10.54 12.53 – 13.13
MK 3/6 MotoJysky 11.16 – 11.34 13.35 – 13.53
AT 2 Kilpailukeskus 11.58 – 12.04
AT 3 Maali kilpailukeskus 14.07 – 14.13

Palkintojenjako

Kunkin luokan palkittavien määrä päivitetään kilpailuviikolla.